چهارمین دوره جشنواره هکاتوم به همت انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتالی دانشگاه از چهارم تا نهم اسفند ماه سال جاری در دانشگاه دامغان برگزار شد. در این جشنواره دانشجویان از دانشگاه های استان سمنان در بخش هایی نظیر لوگو، پوستر، عکس، انیمیشن، فیلم کوتاه و مستند به رقابت با یکدیگر پرداختند.
در بخش جنبی جشنواره چهار ورکشاپ تخصصی تایپوگرافی، عکاسی، فیلم تجربی و سینمای مستند با دعوت از اساتید مجرب برگزار شد و نمایش کارهای ارسالی دانشجویان از ویژه برنامه های اجرا شده در تمام شب های جشنواره بود.
مراسم اختتامیه این جشنواره شامگاه پنج­شنبه مصادف با نهم اسفند ماه سال هزار و سیصد و نود و هفت، در سالن جانبی مرکز همایش های دانشگاه دامغان، اختتامیه چهارمین جشنواره هکاتوم از ساعت نوزده و سی دقیقه الی بیست و یک برگزار گردید. ابتدا  آثار گرافیکی در مضمون های مختلف اعم از پوستر، طراحی لوگو و غیره  به رویت حاضران رسید. سپس به سالن جانبی هدایت شدند و پس از پخش سرود غرور آفرین ملی ایران اختتامیه رسما آغاز شد، در آغاز دکتر جاوید، رییس دانشکده هنر پشت تریبون حاضرشده و در مورد جشنواره سخن گفتند، پس از آن از استاد رفاهی و استاد دربانی دعوت به عمل آمد تا به ترتیب جایزه نفرات برگزیده لوگو و پس از آن انیمیشن را اهدا کنند.

جایزه نفر اول لوگو و انیمیشن به ترتیب به  مهدی سپهری و محبوبه آقاجانی برای انیمیشن باهم تعلق گرفت.

جایزه بهترین پوستر با ترتیب نفر اول تا سوم به محمد حیرتی، آرین نراقی­ پور وفاطمه نعمتی اهدا شد.

پس از آن جایزه بهترین عکس به نفرات اول تا سوم، به ترتیب به  ایمان اجدانی، فاطمه نعمتی و امیرحسین آرمند اهدا شد.

در ادامه از مدیرگروه تلویزیون و هنر های دیجیتال، دکتر صادقی­ نیا، دعوت به عمل آمد تا به پشت تریبون بیایند و پس از آن دکترخوشنویس و جمعی دیگر از اساتید به روی سن حاضر شدند تا اهدا جوایز در بخش فیلم و مستند را آغاز کنند.

جایزه بهترین صدا به مجید سعید­پور برای مجموعه ی کارها

بهترین تصویر برداری مشترکا به ایمان اجدانی و کیوان حمزه برای ناگفته های یک خانه

بهترین مستند به محمد ساکی برای ناگفته های یک خانه

بهترین کارگردانی به مصطفی تقوی برای فیلم مسافرکش

بهترین فیلم داستانی به مرتضی میرخلیلی برای تنها راه بازگشت

بهترین تدوین به کیوان حمزه برای فیلم انعکاس تعلق گرفت.

متاسفانه هیچ اثری در بخش های بهترین فیلم نامه، بهترین بازیگری مرد و بهترین بازیگری زن شایسته تقدیر و دریافت جایزه شناخته نشد و در انتها نظرسنجی جشنواره و مستند کودکان کار پخش گردید و با تقدیر اساتید حاضر و عکس دسته جمعی برندگان جوایز و اساتید، راس ساعت نه شب اختتامیه چهارمین جشنواره هکاتوم پایان یافت.

Leave a Reply