اخبارجشنواره

سومین جشنواره هکاتم در دانشگاه دامغان برگزار گردید

توسط ۱۳ مرداد , ۱۳۹۶ بدون نظر

این جشنواره ابتدا در سال ٩۴ با نام جشنواره تلویزیون و هنرهای دیجیتال به همت گروهی از دانشجویان دانشکده هنر شروع به فعالیت نمود که با استقبال دانشجویان و اساتید دانشگاه روبرو شد و از آن به بعد با کمک های معاونت فرهنگی و اساتید دانشکده هنر پا برجا بوده و روز به روز شاهد پیشرفت و بهبود کیفیت آثار دانشجویان شده.

طبق روال سالهای قبل امسال نیز دبیری جشنواره بر عهده دبیر انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال بود. رضا غلامی ، دبیر سومین جشنواره هکاتم از تغییر رویکردی نسبت به سالهای قبل خبر داد و افزود : “ما تا سال قبل فقط به دانشجویان دانشگاه دامغان اجازه شرکت در جشنواره میدادیم اما از امسال با هماهنگی های انجام شده با معاونت فرهنگیی آثار از کل شهرستان دامغان دریافت کردیم و امید آنرا داریم تا با ادامه ی این روند به اعتبار این جشنواره بیافزاییم.” وی همچنین خاطر نشان کرد : “آثار دریافتی امسال هم به لحاظ کمیت و هم به لحاظ کیفیت از سطح بالاتری نسبت به سال قبل برخوردارند و این نشان از تاثیر این جشنواره در سطح آثار دانشجویی دانشگاه را دارد.”

علاوه بر این سومین جشنواره هکاتم تغییرات جزئی دیگری هم داشت که میتوان به تغییراتی در بخش های مسابقه  همچون حذف بخش های تست حرکتی ، خوشنویسی ، کارت ویزیت و اضافه شدن بخش های صفحه آرایی ، تیزر اشاره کرد.

جشنواره تلویزیون و هنرهای دیجیتال در بخش جنبی دارای دو کارگاه آموزشی با محوریت انیمیشن بود که از اساتید برجسته همچون خانم دکتر شکیب ، خانم فاطمه مبارکی و آقای علی عزیزی دعوت بعمل آمده بود.

این جشنواره بمدت یک هفته با برنامه هایی همچون اکران انیمیشن بلند ، نقد و تحلیل انیمیشن های کوتاه و جلسات در پیرامون آسیب شناسی آثار دانشجویی به کار خود ادامه داد و سر انجام روز چهارشنبه مورخ ۱۳ اردیبهشت با برگزاری اختتامیه و اعلام برگزیدگان به کار خود خاتمه داد.

مراسم اختتامیه در حضور دانشجویان و هنرمندان و اساتید دانشگاه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و سپس خانم دکتر صادقی نیا معاون آموزشی دانشکده هنر به دعوت دبیر جشنواره شروع به سخنرانی و از ضعف و نقاط قوت جشنواره و آثار صحبت کردند . سپس با دعوت از اساتید همچون خانم دکتر صادقی نیا ، آقای دکتر جاوید صباغیان و خانم رفاهی نسبت به اهدای لوح و تندیس به برگزیدگان اقدام شد.

اسامی برگزیدگان در بخش های مختلف به شرح ذیل است :

فیلم

نفر اول : به صلاحدید داوران به فردی تعلق نگرفت
نفر دوم : فاطمه عبدالحمید
نفر سوم : محمد ابدی نقش

انیمیشن

نفر اول : سعید محمودی و زهرا محمدزاده
نفر دوم : زهرا قربانی – الهام حسینی و زهرا ابراهیمی و فاطمه خورشیدی (بصورت مشترک)
نفر سوم : منصوره لوک زاده – زینب حسینی (بصورت مشترک)

تیزر

نفر اول : به صلاحدید داوران به فردی تعلق نگرفت
نفر دوم : فاطمه عبدالحمید
نفر سوم : فاطمه پاینده و منصوره لوک زاده

موشن گرافی

نفر اول : علیرضا انصاری فر
نفر دوم : به صلاحدید داوران به فردی تعلق نگرفت
نفر سوم : به صلاحدید داوران به فردی تعلق نگرفت
شایسته تقدیر : رضا غلامی

نقاشی دیجیتال

نفر اول : سعید محمودی
نفر دوم : عاطفه پهلوانی
نفر سوم : مریم خاکپور

طراحی کاریکاتور

نفر اول : فاطمه کریمی
نفر دوم : عاطفه پهلوانی
نفر سوم : حسین گودرزی

پوستر

نفر اول : حسین پوراسمعیل
نفر دوم : شادی پاینده فر
نفر سوم : ایمان اجدانی

طراحی لوگو

نفر اول : مجید قاسمی
نفر دوم : شادی پاینده فر
نفر سوم : حسین گودرزی
شایسته تقدیر : رامین ایمانی

مدل سازی

نفر اول : علی حسینی مقدم
نفر دوم : حسین گودرزی
نفر سوم : به صلاحدید داوران به فردی تعلق نگرفت

عکاسی

نفر اول : یاسمن آتارمشک
نفر دوم : ایمان اجدانی
نفر سوم : امیرحسین آرمند
شایسته تقدیر : مهرشاد حسینی
شایسته تقدیر : مجید سعیدپور

طراحی با مداد

نفر اول : عاطفه پهلوانی
فر دوم : حسین گودرزی
نفر سوم : مریم خاکپور

تصویرسازی

نفر اول : مرضیه خورشیدی
نفر دوم : فاطمه محیسن
نفر سوم : زهرا ابراهیمی

صفحه آرایی

نفر اول : به صلاحدید داوران به فردی تعلق نگرفت
نفر دوم : به صلاحدید داوران به فردی تعلق نگرفت
نفر سوم : به صلاحدید داوران به فردی تعلق نگرفت
شایسته تقدیر : حسین پوراسمعیل

درج نظر