اخبار

نخستین همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال در دانشگاه دامغان برگزار شد.

By 21 دسامبر , 2019 No Comments

نخستین همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال دانشگاه دامغان در چهار محور تلویزیون، سینما، هنرهای دیجیتال و تئاتر، طی ۲ روز در تاریخ ۲۰ و ۲۱ آذر۹۸ در دانشگاه دامغان برگزار شد.

از بین آثار ارسالی به دبیرخانه همایش تعداد ۵۴ اثر پذیرفته شد که از این تعداد ۲۳ مقاله بصورت سخنرانی و ٨ اثر به صورت پوستر در محل همایش به نمایش گذاشته شد.

دکتر سارا صادقی نیا، دبیر اجرایی همایش بیان کرد: در پایان این همایش ۲ روزه، کتاب چکیده مقالات همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال، در ۶۰ نسخه بین شرکت کنندگان توزیع شد و گواهینامه همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال به افراد شرکت کننده در همایش، سخنرانان کلیدی و استادان برجسته اهدا شد.

وی به سخنرانی کلیدی استادان برجسته کشوری در این همایش اشاره کرد و ادامه داد: تحلیل آثار انیمیشن تلویزیون با رویکرد مطالعات فرهنگی، برجسته سازی های زبانی در سینما و تلویزیون، فن آوری و ابزار جدید در هنر معاصر و ضرورت حضور موسیقی در فیلم از مهم ترین موضوعات این سخنرانی ها بود.

دبیر اجرایی همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال دانشگاه دامغان گفت: سازمان سینمایی ایران، پژوهشکده فرهنگ و هنر تهران، دانشگاه الزهرا(س)، انجمن علمی پژوهش های هنری ایران و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از حامیان این همایش ملی بودند.

سخنرانی کلیدی اساتید برجسته، ارائه مقاله های برگزیده، تور دامغان گردی و ارائه پوستر مقالات به شرکت کنندگان از جمله برنامه های این همایش بود.

Leave a Reply