نقد و بررسی فیلم کوتاه انتخاب

توسط | آثار دانشجویی, اخبار, انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال | بدون نظر

به گزارش سایت دانشکده هنر طی جلسه ای که ۲۷ فروردین در پلاتوی ۵١٧ برگزار گردید فیلم کوتاه “انتخاب” به کارگردانی رضا غلامی دانشجوی دانشکده هنر اکران و مورد نقد و بررسی قرار گرفت. در این جلسه که به همت انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال صورت گرفته بود دکتر حسین یزدان شناس نقاط ضعف و قوت فیلم را بررسی کرده و از اشتیاق دانشجویان برای ساخت فیلم کوتاه که آن را ذوق‌آزمایی و تمرین برای دانشجویان می‌دانستند ابراز خرسندی کردند. همچنین در این جلسه رضا غلامی در مقام کارگردان به سوالات دیگر دانشجویان پاسخ داده و به بحث و گفت و گو با ایشان پرداخت.

دانشکده هنر در زمستان ۹۶

توسط | آثار دانشجویی, اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی, انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال, دانشجویان برتر | بدون نظر

گزارشی از فعالیت های دانشکده هنر در زمستان گذشته ؛

 با فرارسیدن سال جدید برآن شدیم که گزارشی از فعالیت های اخیر دانشکده هنر را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در زمستانی که گذشت از سوی دانشجویان شاهد فعالیت هایی در عرصه ی نمایش بودیم که نشان از شوق و ذوق بی حد جوانان در انجام کارهای گروهی دارد. در کنار نمایش ، کارگاه ها و اکران فیلم هایی نیز برگزار شد که ماحصل آن کسب مقام در جشنواره های مختلف بود. در سه ماه اخیر گروه های مختلف نمایش هایی را به روی صحنه بردند که می توان به:
نمایش “حراج” با کارگردانی بهنام بشارت،
ایوانف” به کارگردانی یونس ظریف،
مجموعه ی “داستان من” به کارگردانی مصطفی شفائی توفام،
درام” به کارگردانی سبحان میناوی،
ناتان و تبیلت” به کارگردانی هادی محرابی،
نمایشنامه خوانی “فال” به کارگردانی سجاد باقری،
نمایشنامه خوانی “مرگ در می زند” به کارگردانی هوراد محتشم
و مجموعه نمایش های گروه انقراض (“رهایی” به کارگردانی زهرا کاظمی نژاد، پرده خوانی “اندیشمند” به کارگردانی و بازی مینو رحمتی، “پیش از صبحانه” به کارگردانی محمدکاظم زراعتی و “گاهی دلتنگی” به کارگردانی سهیل کیانی، حمید قیصری و پرستو انصاری فرد) اشاره کرد.
علاوه بر نمایش، برنامه های دیگری هم در دانشکده برگزار شد که می توان به:
اکران فیلم “کمی آنسوتر
و برگزاری کارگاه “عکاسی خیابانی” توسط انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال اشاره کرد.
همچنین با تدابیر انجمن علمی ادبیات نمایشی در هفته پژوهش و دعوت از اساتید مجرب کارگاه های “تئاتر امروز جهان” توسط عرفان خطیب زاده، “پژوهش در تئاتر، راهبرد ها و راهکار ها” و “دراماتورژی” توسط استاد اصغر نوری، “ضرورت اجرا” و “کارگردانی با تمرکز بر متن” توسط استاد بهزاد آقا جمالی برگزار گردید.
اما زمستان دانشکده هنر دانشگاه دامغان بی ثمر نبوده و علاوه بر راهیابی گروه های نمایش دانشکده به جشنواره های مختلف که موفقیتشان را آرزومندیم شاهد کسب رتبه های برتر در جشنواره های متنوع توسط دانشجویان بودیم که کسب مقام های:
سومی “کارگردانی و بازیگری” توسط امیرحسین رضوان صفت
و دومی “طراحی صحنه” توسط رها رضی زاده برای نمایش “مضرات دخانیات” در جشنواره مونولوگ “تکخند” ،
کسب مقام های “برترین کاریکاتور” توسط بیتا دهقان،
رتبه ی اول “نشریه برتر” برای نشریه “تخنه” و “برترین گرافیست و صفحه آرا” توسط رامین ایمانی،
“برترین مصاحبه گر” توسط زهرا کاظمی نژاد،
رتبه ی دوم “نویسنده ی برتر”، “برترین مطلب طنز” و “برترین مطلب ادبی” توسط منصوره مهدویان،
“برترین مطلب سیاسی” توسط یونس بیگی،
“برترین مطلب اجتماعی و صنفی” توسط حانیه رضوی،
“برترین تیتر” توسط نرگس قنواتی ،
رتبه ی دوم “نویسنده برتر” توسط حنانه بزرگی
و رتبه سوم “نشریه برتر” برای نشریه “کارتون” توسط رضا غلامی در نخستین دوره جشنواره دانشجویی نشریات “قلم” از جمله ی آنهاست.

اجرای نمایش باغ‌وحش شیشه‌ای

توسط | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر | بدون نظر

نمایش “باغ وحش شیشه‌ای” براساس نمایشنامه “باغ وحش شیشه‌ای” ی تنسی ویلیامز به کارگردانی حمیدرضا عربی طی روزهای ۱۸ لغایت ۲۲ آذر در پلاتوی دانشکده هنر به اجرا در آمد. در این نمایش محدثه داوودی، مریم خاکپور، عماد نیکپور و حمیدرضا عربی ایفای نقش کردند.

اجرای نمایش مسخ

توسط | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر | بدون نظر

نمایشنامه “مسخ” نوشته رامیار خاطری دانشجوی دانشکده هنر دانشگاه دامغان توسط گروه انقراض در پلاتوی دانشکده هنر به اجرا در آمد. در این اجرا که به کارگردانی خود رامیار خاطری به روی صحنه رفت ، نگار جمشیدی و رامیار خاطری ایفای نقش کردند.

اکران فیلم و ارائه ورکشاپ

توسط | اخبار, انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال, کارگاه ها | بدون نظر

چهارمین جلسه اکران فیلم توسط گروه انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال با همراهی دانشجویان برگزار شد. در این جلسه در ابتدا چندین فیلم کوتاه اکران و توسط دانشجویان مورد نقد و بررسی قرار گرفت. سپس کارگاه کارگردانی موزیک ویدئو توسط آقای ایمان پورغلامی‌مقدم برگزار شد.

اجرای نمایش تاریکی همچون رویا

توسط | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر | بدون نظر

نمایشنامه “تاریکی همچون رویا” نوشته دان نیگرو توسط گروه انقراض در پلاتوی دانشکده هنر به اجرا در آمد. در این اجرا که به کارگردانی امیر بهشتی به روی صحنه رفت ، امیرحسین امیری‌کیا و عسل رستگار ایفای نقش کردند.

انتشار اولین شماره از دومین دوره فصلنامه تخصصی ادبیات نمایشی و هنرهای تجسمی

توسط | اخبار, برد عمومی | بدون نظر

اولین شماره از دومین دوره فصلنامه تخصصی ادبیات نمایشی و هنر های تجسمی به مدیرمسئولی و سردبیری دکتر مومنی به چاپ رسید. در این شماره عاتکه رسمی و سکینه رسمی به “بررسی تطبیقی منظومه لیلی و مجنون با داستان اصلی و کرم” پرداخته اند و ناصر رحیمی و زهیر نادعلی‌زاده مقاله ای در باب وجه کنایی نمایش در شعر داشتند، سارا صادقی نیا نیز مقاله ی “تاثیر نگارگری ایرانی بر آثار هنرمندان قرن بیستم اروپا (مطالعه موردی هانری ماتیس)” را به رشته قلم در آورده است. از جمله دیگر مقالات این نشریه میشود به مقاله ی “وجوه نمایشی داستان استخلاص فتاکت و خجند و احوال تیمور ملک از کتاب تاریخ جهانگشای جوینی” از میثم زارع، “بررسی برخی از مؤلفه های ادبیات کارگاهی در ذکر بر دار کردن امیر حسنک وزیر” مقاله ی مشترکی از محمدعلی آتش سودا و رضا نکوئی و مقاله ی “گونه‌شناسی روایت‌های تعاملی غیرکاربر-محور در بازی‌های رایانه‌ای” علی رازی‌زاده اشاره کرد. برای مشاهده و دریافت نشریه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

اکران و نقد فیلم متولد ایدز

توسط | اخبار, انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال | بدون نظر

فیلم “متولد ایدز” به کارگردانی دکتر علیرضا رزازی‌فر در پلاتوی دانشکده هنر دانشگاه دامغان اکران شد. در این جلسه که به همت انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال برگزار گردید دانشجویان در حضور مألف اثر به نقد و بررسی این فیلم پرداختند.

اکران و نقد فیلم کشتزارهای سپید

توسط | اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی | بدون نظر

فیلم “کشتزارهای سپید” به کارگردانی محمد رسول‌اف در پلاتوی دانشکده هنر دانشگاه دامغان اکران شد. در این جلسه که به همت انجمن علمی ادبیات نمایشی برگزار گردید دانشجویان در کنار دکتر علیرضا یزدان شناس به نقد و بررسی این فیلم پرداختند.