افتخاری دیگر برای بازگشت کلاون

توسط | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر, جشنواره, دانشجویان برتر | بدون نظر

نمایش بازگشت‌کلاون به کارگردانی سیامک دری افتخار دیگری را برای دانشکده هنر دانشگاه دامغان به ارمغان آورد . این نمایش که در جشنواره دانشجویی تئاتر باران دانشکده هنر دانشگاه دامغان مقام های بسیاری را کسب کرده بود , برای بار دیگر تقدیر‌نامه بازیگری مرد و زن جشنواره تئاتر تجربه پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران را برای نقش های آقای سیامک دری و سرکار خانم سحر روان بخش دریافت کرد .

انتشار شماره دوم نشریه تخنه

توسط | آثار دانشجویی, اخبار, دانشجویان برتر | بدون نظر

به گزارش سایت دانشکده هنر , شماره دوم نشریه تخنه با هدف بهره‌مندی هرچه بیش‌تر از دانش اساتید و دیده شدن آثار دانشجویی و رویکردی دانشجو محور به سردبیری و مدیر مسئولی دانشجوی دانشکده هنر , رامین ایمانی برای باری دیگر به چاپ رسید . برای مشاهده این نشریه بر روی لینک زیر کلیک کنید .

فراخوان سومین جشنواره تلویزیون و هنرهای دیجیتالی ( هکاتوم )

توسط | اخبار, جشنواره, فراخوان ها | ۲ Comments

سومین جشنواره تلویزیون و هنرهای دیجیتالی ( هکاتوم )

مقدمه :

دانشکده هنر دانشگاه دامغان در سال ۸۹ تاسیس گشته و در این دانشکده دورشته هنری شامل تلویزیون وهنرهای دیجیتال و ادبیات نمایشی میباشد.در این دانشکده دانشجویان مستعد و فعالی در حال تحصیل هستند وبرای ایجاد انگیزه و محک زدن خود وپیشرفت درحیطه کاری خود به فکر برگزاری جشنواره ای مطابق با رشته تحصیلی خود برآمدند.از این رو معاونت فرهنگی دانشگاه دامغان با درخواست های دانشجویان رشته تلویزیون وهنرهای دیجیتال در مورد برگزاری جشنواره هنر های دیجیتالی هکاتوم که در دوره اول به نام جشنواره هنرهای تجسمی و نمایشی بود موافقت کرده تا بتواند گامی موثر در پیشرفت این دانشجویان باشد.این دوره از جشنواره به صورت مستقل توسط انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال برگزار می‌شود.
دبیری این دوره از جشنواره بر عهده رضا غلامی دبیر انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال میباشد.اهداف:این جشنواره گامی برای پویایی و فعایت  هرچه بیشتر دانشجویان با استعداد این دانشگاه می باشد و باهدف پیشرفت و ارزیابی دانشجویان شروع به کار کرده است.

عنوان های سومین جشنواره هنرهای دیجیتالی ( هکاتوم ) :
انیمیشن
مدل سازی
طراحی کاراکتر
فیلم
فیلم نامه
موشن گرافیک
نقاشی دیجیتالی
طراحی لوگو
پوستر
عکاسی
برنامه تلویزیونی
تیزر تبلیغاتی
تصویرسازی
صفحه آرایی

بخش های مختلف این جشنواره :
در ۵ بخش

ستاد برگزاری این جشنواره شامل :
ریاست دانشگاه به عنوان سرپرست عالی ستاد برگزاری
معاونت فرهنگی به عنوان قائم مقام ستاد
کارشناسان فرهنگی به عنوان عضوستاد
دبیرانجمن علمی به عنوان دبیر جشنواره
اعضای انجمن به عنوان اعضای هماهنگی و تیم برگزاری جشنواره

شرح وظایف ستاد برگزاری  جشنواره :
سیاست گذاری کلی جشنواره درجهت اهداف پیش بینی شده
تخصیص بودجه و منابع مالی برای برگزاری جشنواره
نظارت بر نحوه ی برگزاری
بررسی و تایید نظرات و پیشنهادات برای بالا بردن سطح کمی و کیفی جشنواره

ضوابط و مقررات جشنواره :

کلیه ی افرادی که در این جشنواره شرکت می کنند باید به مقررات و نحوه ی داوری جشنواره احترام بگذارند .
این جشنواره در سطح شهرستانی برگزار می شود لذا باید افراد شرکت کننده یا در دانشگاه دامغان یا در شهر دامغان ساکن باشند.
میزبانی این جشنواره بر عهده ی انجمن تلویزیون و هنرهای دیجیتالی دانشگاه دامغان می باشد لذا باید افراد شرکت کننده در حین برگزاری در مورد محل اکران و برگزاری مراسمات تابع قوانین جشنواره باشند.
فیلم ها باید به صورت DVD با فرمت DV 720 و عکس ها و پوسترها به صورت پرینت رنگی باشد.
زمان بندی جشنواره :
دبیرخانه ی جشنواره از تاریخ ۳/۱۲/۱۳۹۵ درمحل انجمن تلویزیون و هنرهای دیجیتالی فعالیت خودرا برای گرفتن آثار اغاز میکند . دانشجویان و افرادی که مایل به حضور در این جشنواره هستند باید آثار خودرا تا تاریخ ۲۵/۱/۱۳۹۶ به دبیرخانه تحویل دهند .
ستاد برگزاری این جشنواره آثار را به داوران جشنواره تحویل می دهد و مرحله ی نهایی و برگزاری این جشنواره در تاریخ ۵/۲/۱۳۹۶ می باشد.
مراسم افتتاحیه با حضور دانشجویان اغاز می شود . در طی این ۵ روز نمایش آثار و اجرای برنامه های جشنواره در دانشکده ی هنر و پلاتوهای دانشکده ، سالن امیرکبیر می باشد و روز ۱۲ اردیبهشت ماه مراسم اختتامیه برگزار می شود.
در طول جشنواره چه اتفاقی می افتد :
نمایشگاه آثار
ورکشاپ ( گرافیک ، انیمیشن ، فیلم و تلویزیون )
بلیط فروشی با نظرسنجی
داوری:
داوری تمامی بخش های جشنواره توسط اساتید دانشکده هنر دانشگاه دامغان انجام می‌شود.جزییات بیشتر متعاقبن اعلام می‌شود.نکات:۱-دبیرخانه جشنواره می‌تواند جهت تبلیغات جشنواره آثار ارسالی را در قالب (تیزر – بنر – پوستر و بروشور) به نمایش دربیاورد.۲-برای اطلاعات بیشتر و همراهی با این دوره از جشنواره به عضویت کانال تلگرام زیر درآیید:https://www.telegram.me/tv_art3-آدرس دبیرخانه : دانشگاه دامغان – ساختمان شماره ۲ – دفتر انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال۴-برای تحویل آثار هر روزه به غیر از روز های تعطیلتا زمان مشخص شده در ساعات ۱۲ تا ۱۴ به دبیرخانه مراجعه کنید.۵-برای اطلاع دقیق در مورد نحوه ارسال آثار به کانال تلگرام مراجعه کنید.۶- پوشش رسانه‌ای و  تبلیغاتی این دوره از جشنواره توسط شبکه تلویزیونی دامغان زیر گروه هنری آبان میباشد.

راه یابی “بازگشت کلاون” به هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه

توسط | اخبار, تئاتر, دانشجویان برتر | بدون نظر

نتایج بازبینی نهایی هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه اعلام شد

به گزارش سایت رسمی دانشکده هنر براساس آرای شورای بازبینی مرحله نهایی بخش صحنه‌ای متشکل از آقایان استوارت دنیسون، باقر سروش، مرتضی میر منتظمی و سید محمد مساوات، دوازده نمایش از میان ۱۳۹ اثر دریافتی به صورت قطعی و بدون اولویت به هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه راه یافتند. که در این میان نام سیامک دری دانشجوی دانشکده هنر نیز به چشم می خورد.

نام اثرکارگرداندانشگاه
ادیپ شهریارهدیه حسین اصفهانیهنر و معماری
بازگشت کلاونسیامک دریدامغان
چرخه سوداییمحمدجواد صرامیعلوم پزشکی اصفهان
شینوسعدی محمدی عبدتربیت مدرس
ماما یرمافرزین نوبرانیعلمی کاربردی
مرگ و دوشیزههه‌ژار رمضانیسوره
بوفالواردوان انتظاریپردیس هنرهای زیبا
سالار زناناسماعیل کمالی دهقانپردیس هنرهای زیبا
مجلس مختلف خوانی همین امروزمرتضی جلیل دوستپردیس هنرهای زیبا
من یک ناصرالدین شاه نیستم رضا عموزادپردیس هنرهای زیبا
مناقشه مرتضی محمدیپردیس هنرهای زیبا
ویتسک حجت حسینیپردیس هنرهای زیبا

لازم به ذکر است هفدهمین جشنواره تئاتر تجربه به همت دانشکده هنرهای نمایشی پردیس هنرهای زیبا و مرکز تئاتر تجربی دانشگاه تهران از تاریخ ۱۴ تا ۲۰ اسفند ماه ۹۵ به دبیری حسین عبدالهی برگزار خواهد شد.

فرا رسیدن دهه فجر مبارک باد

توسط | اخبار | بدون نظر

دانشکده هنر دانشگاه دامغان دهه فجر را گرامی می دارد

چه مژده ای زیباتر از آمدن بهار در پی یک زمستان تار و طولانی؟ چه بشارتی شیرین تر از بشارت خورشید در پی یک شب سرد و تاریک؟ چه پیامی نیک تر از پیام زلال آب برای لبانی تشنه و خشکیده؟ چه نوایی برتر از بشارت «جاء الحق» و «زهق الباطل»؟ قسم به شب پوشیده که روز خواهد درخشید و بهاری ترین روز هستی ، بر صحیفه‏ ی شب تار و طولانی ، مُهر پایان خواهد زد . فرا رسیدن دهه فجر بر همه دانش پروران مبارک باد.

اجرای نمایشنامه ی بازگشت کلاون

توسط | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر | بدون نظر

اجرای نمایشنامه ی بازگشت کلاون

نمایشنامه ی چلاق آینیشمان به قلم مارتین مک دونا و کارگردانی سیامک دری برای بار دیگر با نام بازگشت کلاون از ۱۵ تا ۲۱ آذر ماه  ۱۳۹۵ در دانشکده ی هنر به اجرا در آمد . این نمایشنامه که در دومین جشنواره ی تئاتر باران اردیبهشت ۹۵ موفق به دریافت جوایز بهترین کارگردانی توسط سیامک دری ، نفر اول بازیگری مرد توسط سیامک دری ، نفر اول بازیگری زن توسط حمیده کبریتی ،‌ نفر سوم بازیگری زن توسط سحر روانبخش و بهترین طراح صحنه توسط سیامک دری شد .

اعضای گروه :
بازیگران : احسان کامکار، سحرروانبخش ، حمیدرضا عربی ، مریم خاکپور ، محدثه داودی ، حمیده کبریتی ، سهیل کیانی ، جواد آدینه و سیامک دری .
عوامل : دراماتورژ و کارگردان : سیامک دری ، دستیار کارگردان : حمیدرضا عربی ، مدیرصحنه : حدیث نقشینه ، منشی صحنه : صبا اکبر نژاد ، طراح نور ، انتخاب موسیقی و افکت  : مهدی سهرابی .

برگزاری کارگاه بیان شخصی در فیلم های مستند

توسط | اخبار, کارگاه ها | بدون نظر

برگزاری کارگاه بیان شخصی در فیلم های مستند

این کارگاه در روز سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ در پلاتوی دانشکده ی هنر به همت گروه زحمت کش انجمن علمی ادبیات نمایشی برگزار شد . مدرس , جناب آقای مهدی باقری با بیان مباحثی چون اول شخص و خود بیانگر در این کارگاه پنجره ای تازه بر دانشجویان فیلمساز مستند  گشود . در این کارگاه مستند اهالی خیابان یک طرفه به ساخته ی خود جناب باقری اکران شد . این مستند به لحاظ جایزه ی های فراوان و مهمی که دریافت کرده از ارزش بالایی برخوردار است , از این رو جلسه ی نقد و بررسی آن بهترین فرصت برای کسب تجربه در این کارگاه به شمار می آمد .