جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت در روز«چهارم»

By | اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی | No Comments

به گزارش روابط عمومی جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت دانشگاه دامغان ، در روز چهارم این جشنواره سه اجرای «ارثیه ایرانی» به کارگردانی مریم بابایی ، «مجلس مهتاب کشون» به کارگردانی سیامک دری و «ورکشاپ بازیگری حامد بهداد» به کارگردانی پیمان صادقی در دو سانس به روی صحنه رفتند.
اختتامیه این جشنواره ،پنجشنبه ۲۹ فروردین ، در محل سالن همایش های دانشگاه دامغان برگزار خواهد شد.

دانلود ویژه نامه چهارمین دوره جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت «شماره پنج»

جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت در روز«سوم»

By | اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی | No Comments

به گزارش روابط عمومی جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت دانشگاه دامغان ، در روز سوم این جشنواره سه اجرای «عروسک» به کارگردانی عاطفه محمدی کیوانی ، «ذرت بو داده» به کارگردانی حسین حسام نژاد و «مسئله تحمل ناپذیر وجود» به کارگردانی رها رضی زاده برای در دو سانس به روی صحنه رفتند.
شایان ذکر است که که جلسات نقد و بررسی ،هرشب ساعت ۲۱ در پلاتو تجربه برگزار میگردد.

دانلود ویژه نامه چهارمین دوره جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت «شماره چهار »

جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت در روز«دوم»

By | اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی | No Comments

به گزارش روابط عمومی جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت دانشگاه دامغان ، در روز دوم این جشنواره سه اجرای «افسانه ی ماده ببر» به کارگردانی عرفان آیتی ، «زندگی من و موریس» به کارگردانی محمد جواد سجادی و «تکرار» به کارگردانی علی شاهچراغ برای اجرای آخر خود روی صحنه رفتند .
شایان ذکر است که که جلسات نقد و بررسی ،هرشب ساعت ۲۱ در پلاتو تجربه برگزار میگردد.

دانلود ویژه نامه چهارمین دوره جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت «شماره سه»

جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت در روز«اول»

By | اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی | No Comments

به گزارش روابط عمومی جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت دانشگاه دامغان ، در روز اول این جشنواره سه اجرای «افسانه ی ماده ببر» به کارگردانی عرفان آیتی ، «زندگی من و موریس» به کارگردانی محمد جواد سجادی و «تکرار» به کارگردانی علی شاهچراغ به روی صحنه رفتند .
هر سه اجرا با استقبال خوبی از ناحیه ی مخاطبین مواجه شدند و تمامی بلیط های این سه نمایش به فروش رفت. این سه نمایش در روز دوم جشنواره نیز اجرا خواهند داشت و مورد ارزیابی داوران قرار خواند گرفت.
شایان ذکر است این جشنواره تا روز چهار شنبه ادامه دارد و مجموعا چهارده نمایش در معرض تماشای مخاطبین قرار خواهد گرفت .

دانلود ویژه نامه چهارمین دوره جشنواره ی سراسری تئاتر دانشجویی اردیبهشت «شماره دو »

تقویم اجرایی چهارمین دوره جشنواره اردیبهشت تئاتر

By | اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی, تئاتر, جشنواره | No Comments

به گزارش روابط عمومی چهارمین جشنواره ی سراسری اردیبهشت تئاتر دانشگاه همزمان با تشکیل شورای سیاست گذاری این جشنواره در چهارمین دوره ی خود ؛ دبیر و اعضاء کمیته های اجرایی این جشنواره انتخاب و فراخوان آن به تمامی دانشگاه های سراسر کشور ارسال گردید و در نهایت ۴۳ اثر در بخش صحنه ای ، ۲۵ اثر در بخش نمایشنامه نویسی ، ۷ اثر در بخش محیطی ، ۸ اثر در بخش نمایشنامه خوانی  و ۷ اثر در بخش پژوهش توسط دبیرخانه ی این جشنواره دریافت شد .

داوری این دوره از جشنواره بر عهده گروهی از اساتید تئاتر، متشکل از سرکار خانم شیرین بزرگمهر، استاد پیشکسوت دانشگاه هنر تهران، آقای سیاوش قائدی، دبیر پیشین تئاتر دانشگاهی ایران و چند تن از اساتید و اعضا هیات علمی دانشکده هنر دانشگاه دامغان خواهد بود.
اسامی پذیرفته شدگان بخش صحنه ای در تاریخ ۱۹ فروردین ماه اعلام گردید. همچنین در بخش های محیطی و نمایشنامه خوانی، با صلاحدید هیئت بازبینی جشنواره، هیچ اثری پذیرفته نشد.
چهارمین دوره جشنواره سراسری تئاتر اردیبهشت ۲۴ تا ۲۹ فروردین ماه به میزبانی دانشگاه دامغان برگزار می گردد.

برنامه ی اجرای گروه ها در بخش صحنه ای به شرح مندرج در عکس می باشد .

اولین دوره مسابقه عکاسی پلوراید

By | آثار دانشجویی, اخبار, انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال | No Comments

اولین مسابقه عکاسی پولاروید، به همت دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه دامغان، به سرپرستی نیلوفر ذوالفقاری و با داوری  خانم دکتر صادقی نیا، خانم میرعباسی و آقای یزدان شناس برگزار شد.

در این مسابقه که مهلت ارسال آثار آن، تا ۲۸ اسفند سال ۹۷ بوده است، دانشجویان در قالب ۱۵ نفر و ۴۵ عکس، با یکدیگر به رقابت پرداختند. در پایان، ۲۷ عکس برگزیده از بین عکس های ارسالی انتخاب شده و در گالری عکس پولاروید در تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۹۸، واقع در سالن همایش های دانشگاه دامغان به معرض نمایش قرار داده شد.

احمدرضا نوروزی، آرین نراقی پور، ابوالفضل گلشنی، جواد بابل خانی، حسن زادخواست، حمیدرضا جوی، حمید صبوریان، سبحان میناوری، ستایش بروجردیان، عارفه آزرمی، محدثه میرزایی، محمدامین حلواچی، مهرشاد حسنی، نسترن ولی زاده و نیلوفر ذوالفقاری، از عکاسان شرکت کرده در این فراخوان بودند که در انتها با لوح تقدیری از این دوستان قدردانی شد.

هدف از برگزاری، شناخت نگاه های برتر دانشجویان در قاب دوربین و همچنین ارسال عکس های برتر (به انتخاب و رای دانشجویان) به گالری عکس در تهران بود که امید است این مهم محقق شده باشد.

درخشش نمایش « مساله تحمل ناپذیر وجود » در بخش مناطق تئاتر دانشگاهی ایران

By | آثار دانشجویی, اخبار | No Comments

بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران در بخش مناطق برگزیدگان خود را شناخت. اختتامیه این جشنواره با معرفی برگزیدگان خود در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد و نمایش «مساله تحمل ناپذیر وجود» از دانشکده هنر دانشگاه دامغان در این جشنواره درخشید.
رها رضی زاده، به عنوان نامزد بخش طراحی صحنه و امیرحمزه حیدری، نامزد بخش بهترین بازیگر مرد معرفی شدند. همچنین رها رضی زاده کارگردان این نمایش در بخش کارگردانی نیز نامزد دریافت جایزه شناخته شد. امیرحمزه حیدری به عنوان نامزد و برگزیده بخش نمایشنامه نویسی انتخاب شد و نمایش «مساله تحمل ناپذیر وجود» به عنوان یکی از برگزیدگان به بخش جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران راه پیدا کرد. این جشنواره در اردیبهشت ماه سال ۹۸ در تهران برگزار خواهدشد. دانشکده هنر ضمن تبریک به نویسنده و کارگردان این نمایش برای گروه اجرایی نمایش آرزوی موفقیت دارد.

کارگاه یک روزه بازیگری و کارگردانی تئاتر

By | اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی | No Comments

کارگاه یک روزه کارگردانی و بازیگری تئاتر به همت انجمن علمی ادبیات نمایشی، چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه ۹۷، با حضور مرتضی اسماعیل کاشی، دانش آموخته کارشناسی ارشد بازیگری از دانشگاه تربیت مدرس و بازیگر و کارگردان نام آشنای تئاتر در دانشکده هنر برگزار شد.
اسماعیل کاشی به عنوان مدرس این کارگاه، در دو بخش مجزا به مباحث بنیادین و پایه ای بازیگری و کارگردانی پرداخت.
لازم به ذکر است که مرتضی اسماعیل کاشی برنده چندین جایزه ی معتبر بازیگری، از جمله تندیس بهترین بازیگر مرد در سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر فجر، برای بازی در نمایش ویتسک به کارگردانی رضا ثروتی است. او در نمایش های مکبث، عجایب المخلوقات، مفیستو، برنارد مرده است و نیز فیلم های سینمایی دلتا ایکس، اژدها وارد میشود، گیلدا، ارغوان و … بازی کرده و در مقام کارگردان، نمایش صددرصد را در جشنواره تئاتر فجر بر صحنه برده است.

نمایش « ورکشاپ بازیگری حامد بهداد »

By | آثار دانشجویی, اخبار | No Comments

نمایش «ورکشاپ بازیگری حامد بهداد» گوشه ای از زندگی خصوصی و هنری حامد بهداد هنرمند محبوب کشورمان را به تصویر میکشد.

این نمایش به حواشی زندگی چهره های هنری اشاره میکند، به موضوعاتی چون دنیای رسانه های مجازی، تاثیرات آن بر مردم و همچنین درک صحیح از محبوبیت یک چهره مردمی میپردازد. این نمایش سومین اثر گروه تئاتر هفت سو است که یازدهم تا پانزدهم اسفند ۹۷ ساعت ۱۹:۳۰ در پلاتو دانشکده هنر اجرا می شود.

اختتامیه چهارمین دوره جشنواره هکاتوم

By | اخبار, انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال | No Comments

چهارمین دوره جشنواره هکاتوم به همت انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتالی دانشگاه از چهارم تا نهم اسفند ماه سال جاری در دانشگاه دامغان برگزار شد. در این جشنواره دانشجویان از دانشگاه های استان سمنان در بخش هایی نظیر لوگو، پوستر، عکس، انیمیشن، فیلم کوتاه و مستند به رقابت با یکدیگر پرداختند.
در بخش جنبی جشنواره چهار ورکشاپ تخصصی تایپوگرافی، عکاسی، فیلم تجربی و سینمای مستند با دعوت از اساتید مجرب برگزار شد و نمایش کارهای ارسالی دانشجویان از ویژه برنامه های اجرا شده در تمام شب های جشنواره بود.
مراسم اختتامیه این جشنواره شامگاه پنج­شنبه مصادف با نهم اسفند ماه سال هزار و سیصد و نود و هفت، در سالن جانبی مرکز همایش های دانشگاه دامغان، اختتامیه چهارمین جشنواره هکاتوم از ساعت نوزده و سی دقیقه الی بیست و یک برگزار گردید. ابتدا  آثار گرافیکی در مضمون های مختلف اعم از پوستر، طراحی لوگو و غیره  به رویت حاضران رسید. سپس به سالن جانبی هدایت شدند و پس از پخش سرود غرور آفرین ملی ایران اختتامیه رسما آغاز شد، در آغاز دکتر جاوید، رییس دانشکده هنر پشت تریبون حاضرشده و در مورد جشنواره سخن گفتند، پس از آن از استاد رفاهی و استاد دربانی دعوت به عمل آمد تا به ترتیب جایزه نفرات برگزیده لوگو و پس از آن انیمیشن را اهدا کنند.

جایزه نفر اول لوگو و انیمیشن به ترتیب به  مهدی سپهری و محبوبه آقاجانی برای انیمیشن باهم تعلق گرفت.

جایزه بهترین پوستر با ترتیب نفر اول تا سوم به محمد حیرتی، آرین نراقی­ پور وفاطمه نعمتی اهدا شد.

پس از آن جایزه بهترین عکس به نفرات اول تا سوم، به ترتیب به  ایمان اجدانی، فاطمه نعمتی و امیرحسین آرمند اهدا شد.

در ادامه از مدیرگروه تلویزیون و هنر های دیجیتال، دکتر صادقی­ نیا، دعوت به عمل آمد تا به پشت تریبون بیایند و پس از آن دکترخوشنویس و جمعی دیگر از اساتید به روی سن حاضر شدند تا اهدا جوایز در بخش فیلم و مستند را آغاز کنند.

جایزه بهترین صدا به مجید سعید­پور برای مجموعه ی کارها

بهترین تصویر برداری مشترکا به ایمان اجدانی و کیوان حمزه برای ناگفته های یک خانه

بهترین مستند به محمد ساکی برای ناگفته های یک خانه

بهترین کارگردانی به مصطفی تقوی برای فیلم مسافرکش

بهترین فیلم داستانی به مرتضی میرخلیلی برای تنها راه بازگشت

بهترین تدوین به کیوان حمزه برای فیلم انعکاس تعلق گرفت.

متاسفانه هیچ اثری در بخش های بهترین فیلم نامه، بهترین بازیگری مرد و بهترین بازیگری زن شایسته تقدیر و دریافت جایزه شناخته نشد و در انتها نظرسنجی جشنواره و مستند کودکان کار پخش گردید و با تقدیر اساتید حاضر و عکس دسته جمعی برندگان جوایز و اساتید، راس ساعت نه شب اختتامیه چهارمین جشنواره هکاتوم پایان یافت.