درخشش دانشجویان دانشکده هنر در بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی

By | اخبار, تئاتر, جشنواره, دانشجویان برتر | No Comments

نتایج اختتامیه بخش مناطق بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی اعلام شد.

در این بخش هادی محرابی با نمایش “ناتان و تبیلت” و سعید رسولی با نمایش “چشمش به دشت باز” در بین نه اثر نهایی به رقابت پرداختند که با درخشش دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه دامغان همراه بوده و علاوه بر راهیابی هر دو نماینده دانشگاه به جشنواره سراسری و بین المللی بیست ویکم تئاتر دانشگاهی، آقای هادی محرابی در بخش کارگردانی و آقای امیرمحمد لشکری در بخش بازیگری مرد مورد تقدیر قرار گرفتند. آرزوی موفقیت این عزیزان را در جشنواره سراسری و بین‌المللی بیست و یکم تئاتر دانشگاهی ایران داریم.

لازم به ذکر است پیشتر در هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه آقای محمدرضا کبگانی در بخش متن، حسام گل محمدی در بخش پوستر موفق به دریافت تندیس شده و سارا زینلی در بخش بازیگری زن مورد تقدیر قرار گرفت.

دانشکده هنر در زمستان ۹۶

By | آثار دانشجویی, اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی, انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال, دانشجویان برتر | No Comments

گزارشی از فعالیت های دانشکده هنر در زمستان گذشته ؛

 با فرارسيدن سال جديد برآن شديم كه گزارشي از فعاليت هاي اخير دانشكده هنر را در اختيار شما عزيزان قرار دهيم. در زمستاني كه گذشت از سوي دانشجويان شاهد فعاليت هايي در عرصه ي نمايش بوديم كه نشان از شوق و ذوق بي حد جوانان در انجام كارهاي گروهي دارد. در كنار نمايش ، كارگاه ها و اكران فيلم هايي نيز برگزار شد كه ماحصل آن كسب مقام در جشنواره هاي مختلف بود. در سه ماه اخير گروه هاي مختلف نمايش هايي را به روي صحنه بردند كه مي توان به:
نمايش “حراج” با كارگرداني بهنام بشارت،
ايوانف” به كارگرداني يونس ظريف،
مجموعه ي “داستان من” به كارگرداني مصطفي شفائي توفام،
درام” به كارگرداني سبحان ميناوي،
ناتان و تبيلت” به كارگرداني هادي محرابي،
نمايشنامه خواني “فال” به كارگرداني سجاد باقري،
نمايشنامه خواني “مرگ در مي زند” به كارگرداني هوراد محتشم
و مجموعه نمايش هاي گروه انقراض (“رهايي” به كارگرداني زهرا كاظمي نژاد، پرده خواني “انديشمند” به كارگرداني و بازي مينو رحمتي، “پيش از صبحانه” به كارگرداني محمدكاظم زراعتي و “گاهي دلتنگي” به كارگرداني سهيل كياني، حميد قيصري و پرستو انصاري فرد) اشاره كرد.
علاوه بر نمايش، برنامه هاي ديگري هم در دانشكده برگزار شد كه مي توان به:
اكران فيلم “كمي آنسوتر
و برگزاري كارگاه “عكاسي خياباني” توسط انجمن علمي تلويزيون و هنرهاي ديجيتال اشاره كرد.
همچنين با تدابير انجمن علمي ادبيات نمايشي در هفته پژوهش و دعوت از اساتيد مجرب كارگاه هاي “تئاتر امروز جهان” توسط عرفان خطيب زاده، “پژوهش در تئاتر، راهبرد ها و راهكار ها” و “دراماتورژي” توسط استاد اصغر نوري، “ضرورت اجرا” و “كارگرداني با تمركز بر متن” توسط استاد بهزاد آقا جمالي برگزار گرديد.
اما زمستان دانشكده هنر دانشگاه دامغان بي ثمر نبوده و علاوه بر راهيابي گروه هاي نمايش دانشكده به جشنواره هاي مختلف كه موفقيتشان را آرزومنديم شاهد كسب رتبه هاي برتر در جشنواره هاي متنوع توسط دانشجويان بوديم كه كسب مقام هاي:
سومي “كارگرداني و بازيگري” توسط اميرحسين رضوان صفت
و دومي “طراحي صحنه” توسط رها رضي زاده براي نمايش “مضرات دخانيات” در جشنواره مونولوگ “تكخند” ،
كسب مقام هاي “برترين كاريكاتور” توسط بيتا دهقان،
رتبه ي اول “نشريه برتر” براي نشريه “تخنه” و “برترين گرافيست و صفحه آرا” توسط رامين ايماني،
“برترين مصاحبه گر” توسط زهرا كاظمي نژاد،
رتبه ي دوم “نويسنده ي برتر”، “برترين مطلب طنز” و “برترين مطلب ادبي” توسط منصوره مهدويان،
“برترين مطلب سياسي” توسط يونس بيگي،
“برترين مطلب اجتماعي و صنفي” توسط حانيه رضوي،
“برترين تيتر” توسط نرگس قنواتي ،
رتبه ي دوم “نويسنده برتر” توسط حنانه بزرگي
و رتبه سوم “نشريه برتر” براي نشريه “كارتون” توسط رضا غلامي در نخستين دوره جشنواره دانشجويي نشريات “قلم” از جمله ي آنهاست.

اسامی پذیرفتگان ارشد سال جاری

By | اخبار, دانشجویان برتر | No Comments

به گزارش سايت دانشكده هنر دانشگاه دامغان اسامی پذيرفتگان ارشد هنر در سال جاری به شرح ذيل ميباشد.
شكوفه رحمتی ——— دانشگاه صداوسيما
سجاد صالحی ———- دانشگاه صداوسيما
جاويد قديمی ———– دانشگاه صداوسيما
آرش چراغی ———— دانشگاه صداوسيما
جاويد سلطانی ——— دانشگاه تربيت مدرس
حسين مالمير ——— دانشگاه تهران
مريم محمدكريمی —– دانشگاه هنر
نفيسه صائبی ——— دانشگاه اصفهان

درخشش سعيد سلطان مرادی در مسابقه ستاره برتر

By | اخبار, جشنواره, دانشجویان برتر | No Comments

دانشجوی دانشکده هنر برگزیده مسابقه ی ستاره برتر شد

به گزارش سایت دانشکده هنر سعيد سلطان مرادي دانشجوی دانشکده هنر كه از شركت كنندگان مسابقه ستاره برتر بود ، پس از راهيابي به فينال اين مسابقه با غلبه بر حریفان به عنوان بهترين خواننده دانشگاه دامغان شناخته شد .

مسابقه خوانندگی ستاره برتر جهت استعدادیابی دانشجویان مستعد برای اولین بار در سطح ایران اقدام به برگزاری مسابقه در دانشگاه دامغان نمود . در این مسابقات از چهره های ارزنده و شهیری به عنوان داور استفاده گردید. اساتیدی چون دکتر ابوالفضل صادقی نژاد ، احمد معلم ، محمد امامی ، ابوالفضل باقریان و حجت اشرف زاده که با حضور در این مسابقات بر اعتبار آن افزودند.

لازم به ذكر است مسابقه ستاره برتر در سه مرحله به صورت برنامه تلويزيوني ضبط مي شد به كارگرداني رامين ايماني و تهيه كنندگي رضا غلامي دانشجويان دانشکده هنر برگزار شد.

تقدير از نيما نادرى در بيستمين جشنواره تئاتر دانشگاهى

By | اخبار, تئاتر, جشنواره, دانشجویان برتر | No Comments

به گزارش سایت دانشکده هنر در مراسم اختتاميه بيستمين جشنواره ى تئاتر دانشگاهى كه به میزبانی تالار وحدت برگزار می گرديد از نيما نادری دانشجوى دانشكده هنر دانشگاه دامغان تقدير شد. در اين دوره از جشنواره آقايان محمدرضا كبگانى و نيما نادرى در بخش نمايشنامه نويسى و حسين پوراسمعيل در بخش پوستر كانديد دريافت تنديس بودند كه در نهايت از جمع دانشجویان دانشکده فقط نيما نادري موفق به دریافت لوح تقدیر جشنواره شد. لازم بذكر است كه نمايش “بي مارى” به كارگردانى پوريا حيدرنژاد نيز در بخش تئاتر صحنه اي جز ٢١ نمايش نهايي بود.

اجرا تئاتر فيزيكال در دانشكده هنر دانشگاه دامغان

By | اخبار, تئاتر, دانشجویان برتر | No Comments

اجرايي بديع از گروه بارلاك همراه با حضور بازيگر كودك

به گزارش سایت دانشکده هنر دانشگاه دامغان تئاتر فيزيكال “خنج خونين جنگ” به طراحي و كارگرداني زهرا كاظمي نژاد به مدت پنج شب در دانشكده هنر به اجرا درآمد . اين نمايش از تاريخ ٩٦/٢/١٦ لغايت ٩٦/٢/٢٠ هرشب رأس ساعت ٢٠ اجرا شد.

اجرا نمايش “اجسام” در دانشكده هنر دانشگاه دامغان

By | اخبار, تئاتر, دانشجویان برتر | No Comments

به گزارش سايت دانشكده هنر دانشگاه دامغان نمايش اجسام به نويسندگي و كارگرداني حانيه قدوسي دانشجوی دانشکده هنر به مدت سه شب در پلاتو ۵۱۷ دانشكده هنر به اجرا در آمد . اين نمايش از ٩٦/٢/١٨ لغايت ٩٦/٢/٢٠ هرشب ساعت ١٨ اجرا شد . اجراي آخر اين نمايش به دليل قطعي برق به يكشنبه ٩٦/٢/٢٤ ساعت ١٨ موكول شد.

درخشش نمایش دو جفت پوتين در هشتمين جشنواره وزارت بهداشت

By | اخبار, تئاتر, جشنواره, دانشجویان برتر | No Comments

به گزارش سايت دانشكده هنر دانشگاه دامغان نمايش خياباني دو جفت پوتين به طراحي و كارگرداني مصطفي براتي دانشجو دانشكده هنر دانشگاه دامغان در هشتمين جشنواره وزارت بهداشت موفق به دريافت جايزه بهترين موسيقي متن براي اميرحسين رضوان صفت در بخش تئاتر خياباني و كانديد بهترين بازيگري مرد توسط مصطفي براتي در همين بخش شد

راه یابی تئاتر بی‌ماری به مرحله نهایی بخش صحنه بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران

By | اخبار, تئاتر, جشنواره, دانشجویان برتر | No Comments

نمایش بی‌ماری در جشنواره تئاتر دانشگاهی

به گزارش سایت دانشکده هنر دانشگاه دامغان , تئاتر بی‌ماری به نویسندگی نیما نادری و کارگردانی پوریا حیدرنژاد ، دانشجویان دانشکده ی هنر دانشگاه دامغان به مرحله ی نهایی بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران راه پیدا کرد. لازم بذکر است در این جشنواره از مجموع بیست و یک اثر راه یافته به مرحله نهایی تنها سه نمایش از شهرستان های سراسر کشور منتخب شدند که نمایش بی‌ماری یکی از آن سه نمایش می‌باشد .

افتخاری دیگر برای بازگشت کلاون

By | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر, جشنواره, دانشجویان برتر | No Comments

نمایش بازگشت‌کلاون به کارگردانی سیامک دری افتخار دیگری را برای دانشکده هنر دانشگاه دامغان به ارمغان آورد . این نمایش که در جشنواره دانشجویی تئاتر باران دانشکده هنر دانشگاه دامغان مقام های بسیاری را کسب کرده بود , برای بار دیگر تقدیر‌نامه بازیگری مرد و زن جشنواره تئاتر تجربه پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران را برای نقش های آقای سیامک دری و سرکار خانم سحر روان بخش دریافت کرد .