اجرای نمایش زخم جنگ

By | آثار دانشجویی, اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی, تئاتر | No Comments

نمايش “زخم جنگ” به نویسندگی و كارگردانی اکرم تاجیک طی روزهای ۱۶ لغايت ۱۹ اردیبهشت در پلاتوی دانشكده هنر به اجرا در آمد. در اين نمايش زهرا اثماریان، نگار ابدان و آرمین کریمی ايفای نقش كردند.

مشاور کارگردان: حانیه قدوسی
طراح گریم: هوراد محتشم
دستیار گریم: ابوالفضل راستبود

اجرای نمایش معصوم اول

By | آثار دانشجویی, اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی, تئاتر | No Comments

نمايش “معصوم اول” براساس داستان “معصوم اول” هوشنگ گلشیری به كارگردانی سیامک دری طی روزهای ۱۵ لغايت ۱۹ اردیبهشت در پلاتوی دانشكده هنر به اجرا در آمد. در اين نمايش احسان کامکار، مهدی آفتابی، امیرحسین امیری‌کیا، سعید رحمانی و حمیده کبریتی ايفای نقش كردند.

دستیار کارگردان: جواد آدینه
طراح نور: مجید سعیدپور
طراح پوستر: محمد هداوند
عکاس: نازنین کرمی

نقد و بررسی فیلم کوتاه انتخاب

By | آثار دانشجویی, اخبار, انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال | No Comments

به گزارش سايت دانشكده هنر طي جلسه اي كه ۲۷ فروردین در پلاتوي ٥١٧ برگزار گرديد فيلم كوتاه “انتخاب” به كارگرداني رضا غلامي دانشجوی دانشکده هنر اكران و مورد نقد و بررسي قرار گرفت. در اين جلسه كه به همت انجمن علمي تلويزيون و هنرهاي ديجيتال صورت گرفته بود دكتر حسين يزدان شناس نقاط ضعف و قوت فيلم را بررسي كرده و از اشتياق دانشجويان براي ساخت فيلم كوتاه كه آن را ذوق‌آزمايي و تمرين براي دانشجويان مي‌دانستند ابراز خرسندي كردند. همچنين در اين جلسه رضا غلامي در مقام كارگردان به سوالات ديگر دانشجويان پاسخ داده و به بحث و گفت و گو با ایشان پرداخت.

دانشکده هنر در زمستان ۹۶

By | آثار دانشجویی, اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی, انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال, دانشجویان برتر | No Comments

گزارشی از فعالیت های دانشکده هنر در زمستان گذشته ؛

 با فرارسيدن سال جديد برآن شديم كه گزارشي از فعاليت هاي اخير دانشكده هنر را در اختيار شما عزيزان قرار دهيم. در زمستاني كه گذشت از سوي دانشجويان شاهد فعاليت هايي در عرصه ي نمايش بوديم كه نشان از شوق و ذوق بي حد جوانان در انجام كارهاي گروهي دارد. در كنار نمايش ، كارگاه ها و اكران فيلم هايي نيز برگزار شد كه ماحصل آن كسب مقام در جشنواره هاي مختلف بود. در سه ماه اخير گروه هاي مختلف نمايش هايي را به روي صحنه بردند كه مي توان به:
نمايش “حراج” با كارگرداني بهنام بشارت،
ايوانف” به كارگرداني يونس ظريف،
مجموعه ي “داستان من” به كارگرداني مصطفي شفائي توفام،
درام” به كارگرداني سبحان ميناوي،
ناتان و تبيلت” به كارگرداني هادي محرابي،
نمايشنامه خواني “فال” به كارگرداني سجاد باقري،
نمايشنامه خواني “مرگ در مي زند” به كارگرداني هوراد محتشم
و مجموعه نمايش هاي گروه انقراض (“رهايي” به كارگرداني زهرا كاظمي نژاد، پرده خواني “انديشمند” به كارگرداني و بازي مينو رحمتي، “پيش از صبحانه” به كارگرداني محمدكاظم زراعتي و “گاهي دلتنگي” به كارگرداني سهيل كياني، حميد قيصري و پرستو انصاري فرد) اشاره كرد.
علاوه بر نمايش، برنامه هاي ديگري هم در دانشكده برگزار شد كه مي توان به:
اكران فيلم “كمي آنسوتر
و برگزاري كارگاه “عكاسي خياباني” توسط انجمن علمي تلويزيون و هنرهاي ديجيتال اشاره كرد.
همچنين با تدابير انجمن علمي ادبيات نمايشي در هفته پژوهش و دعوت از اساتيد مجرب كارگاه هاي “تئاتر امروز جهان” توسط عرفان خطيب زاده، “پژوهش در تئاتر، راهبرد ها و راهكار ها” و “دراماتورژي” توسط استاد اصغر نوري، “ضرورت اجرا” و “كارگرداني با تمركز بر متن” توسط استاد بهزاد آقا جمالي برگزار گرديد.
اما زمستان دانشكده هنر دانشگاه دامغان بي ثمر نبوده و علاوه بر راهيابي گروه هاي نمايش دانشكده به جشنواره هاي مختلف كه موفقيتشان را آرزومنديم شاهد كسب رتبه هاي برتر در جشنواره هاي متنوع توسط دانشجويان بوديم كه كسب مقام هاي:
سومي “كارگرداني و بازيگري” توسط اميرحسين رضوان صفت
و دومي “طراحي صحنه” توسط رها رضي زاده براي نمايش “مضرات دخانيات” در جشنواره مونولوگ “تكخند” ،
كسب مقام هاي “برترين كاريكاتور” توسط بيتا دهقان،
رتبه ي اول “نشريه برتر” براي نشريه “تخنه” و “برترين گرافيست و صفحه آرا” توسط رامين ايماني،
“برترين مصاحبه گر” توسط زهرا كاظمي نژاد،
رتبه ي دوم “نويسنده ي برتر”، “برترين مطلب طنز” و “برترين مطلب ادبي” توسط منصوره مهدويان،
“برترين مطلب سياسي” توسط يونس بيگي،
“برترين مطلب اجتماعي و صنفي” توسط حانيه رضوي،
“برترين تيتر” توسط نرگس قنواتي ،
رتبه ي دوم “نويسنده برتر” توسط حنانه بزرگي
و رتبه سوم “نشريه برتر” براي نشريه “كارتون” توسط رضا غلامي در نخستين دوره جشنواره دانشجويي نشريات “قلم” از جمله ي آنهاست.

اجرای نمایش باغ‌وحش شیشه‌ای

By | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر | No Comments

نمايش “باغ وحش شیشه‌ای” براساس نمايشنامه “باغ وحش شیشه‌ای” ی تنسی ویلیامز به كارگردانی حميدرضا عربی طی روزهای ۱۸ لغايت ۲۲ آذر در پلاتوی دانشكده هنر به اجرا در آمد. در اين نمايش محدثه داوودی، مریم خاکپور، عماد نیکپور و حمیدرضا عربی ايفای نقش كردند.

اجرای نمایش مسخ

By | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر | No Comments

نمايشنامه “مسخ” نوشته رامیار خاطری دانشجوی دانشکده هنر دانشگاه دامغان توسط گروه انقراض در پلاتوي دانشكده هنر به اجرا در آمد. در اين اجرا كه به كارگرداني خود رامیار خاطری به روي صحنه رفت ، نگار جمشيدي و رامیار خاطری ايفاي نقش كردند.

اجراي نمايش تاریکی همچون رویا

By | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر | No Comments

نمايشنامه “تاریکی همچون رویا” نوشته دان نیگرو توسط گروه انقراض در پلاتوي دانشكده هنر به اجرا در آمد. در اين اجرا كه به كارگرداني امیر بهشتی به روي صحنه رفت ، امیرحسین امیری‌کیا و عسل رستگار ايفاي نقش كردند.

اکران فیلم زندگی یک شهر

By | آثار دانشجویی, اخبار, انجمن علمی ادبیات نمایشی | No Comments

فیلم مستند “زندگی یک شهر” به کارگردانی مهدی سهرابی دانشجوی خوش ذوق دانشکده هنر در پلاتوی دانشکده هنر دانشگاه دامغان اکران شد. در این جلسه که به همت انجمن علمی ادبیات نمایشی برگزار گردید دانشجویان در حضور دکتر یزدان‌شناس به نقد و بررسی این فیلم پرداختند.

اجراي نمايش حرف حرف حرف

By | آثار دانشجویی, اخبار, تئاتر | No Comments

نمايشنامه “حرف حرف حرف” نوشته ديويد آيوز توسط گروه انقراض در پلاتوي دانشكده هنر به اجرا در آمد. قبل شروع نمايش محمد رفيعي به صورت مختصرا به شرح آثار و افكار آيوز پرداخت و سپس اجرا شد. در اين اجرا كه به كارگرداني مهدي آفتابي به روي صحنه رفت ، نگار جمشيدي و فرانك جعفري ، مهدي آفتابي ايفاي نقش كردند.